Новина


До уваги осіб з інвалідністю та сімей загиблих учасників бойових дій

З метою покращення життєдіяльності осіб з інвалідністю, надання їм можливості приймати активну участь в суспільному житті, в системі соціального захисту населення Рівненської області функціонує комунальний заклад «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» Рівненської обласної ради (далі – Центр).
Центр надає послуги з комплексної реабілітації, що включає в себе соціальну, психологічну, медичну та фізичну реабілітацію особам з інвалідністю та родинам загиблих учасників бойових дій.
З початком повномасштабного вторгнення Центр надає послуги внутрішньо переміщеним особам, які евакуйовані з Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської, Харківської областей.
У 2023 році Центр планує відновити основну функцію – надавати послуги комплексної реабілітації особам з інвалідністю та родинам загиблих учасників бойових дій.  
В Центрі працює фізіотерапевтичний кабінет, де проводять процедури апаратами: ампліпульс, інгаляції, магнітотерапія, електрофорез, УВЧ, процедури світлолікування, лазеротерапію, вібромасажні ванни, медикаментозне лікування, функціонує бальнеологічна ванна, яка сприяє відновленню функцій організму в осіб з порушеннями опорно-рухового апарату. Також функціонує кімната психоемоційної корекції, де проводяться аромотерапія і аероіонотерапія.
Крім цього, в Центрі створено безперешкодний  доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями.  Встановлено підйомні платформи  на другий поверх лікарняного корпусу та клубу-їдальні, а також вмонтовано стаціонарні підйомники типу ПГР-150 ЕМ до бальнеологічної та гігієнічних ванн. В Центрі є два спеціальних автомобіля, які обладнані двома підіймальними площадками ППА-150. Душові кімнати та туалети обладнані стаціонарними підтримуючими засобами.
Термін реабілітаційного процесу для осіб з інвалідністю визначається реабілітаційною комісією Центру після відповідного обстеження
Термін реабілітаційного процесу для батьків, дружини/чоловіка загиблого учасника бойових дій становить 14 календарних днів один раз на рік.
Особи з інвалідністю, які потребують комплексної реабілітації та здатні до самообслуговування подають до територіальних громад за місцем проживання наступні документи:
-    заява;
-    копія довідки МСЕК про встановлення інвалідності;
-    копія індивідуальної програми реабілітації, видану МСЕК із зазначенням необхідності в комплексної реабілітації;
-    копія паспорта;
-    копія ідентифікаційного коду;
-    одна фотокартка розміром 4 x 6 см;
-    медична довідка форми № 027/О.
Батьки, дружина/чоловік загиблого учасника бойових дій, які потребують комплексної реабілітації, подають до територіальної громади за місцем проживання наступні документи:
-    заява;
-    копія посвідчення сім’ї загиблого;
-    копія паспорта;
-    копія ідентифікаційного коду;
-    одна фотокартка розміром 4х6 см;
-    медична довідка форми № 027/О.

Адреса центру: вул. Санаторна, 3,  с. Олександрія, Рівненський район, Рівненська обл., інд.35320
За  детальною інформацією звертатися за телефоном (0362) 27-33-33.
За консультаціями та направленнями на проходження комплексної реабілітації звертатися в управління соціального захисту населення Дубенської міської ради за адресою: м. Дубно,  вул. Кирила та Мефодія,16,  кабінет №2,  телефон: 4-94-51.