Дубно віднесено до червоного рівня епідеміологічної небезпеки через COVID-19

Рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС 13 серпня Рівненська область та ще дев’ять регіонів України на основі епідемічних даних віднесена до областей із значним поширенням COVID-19. Населені пункти області були розподілені до різних рівнів  епідемічної небезпеки. Згідно цього розподілу місто Дубно через значне поширення на його території COVID-19 віднесено до найвищого рівня небезпеки - “червоної” зони.
В зв'язку з цим сьогодні, 14 серпня, відбулося позачергове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Дубно.
З метою запобігання поширенню на території міста Дубно гострої респіраторної хвороби COVID-19, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", Комісія вирішила:
1.Встановити на території міста Дубно "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, починаючи з 17 серпня 2020 року.
2. На період дії "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення хвороби COVID-19, в місті Дубно запроваджуються наступні обмеження та забороняється:
1) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або відкритої території, де проводиться захід;
2) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;
3) проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
- надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
- надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
- надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей. Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я. Призупиняється проведення профілактичних оглядів всім категоріям населення крім дітей, які ідуть в перший клас.
3. Додатково забороняється:
1) регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення:
- легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років;
- службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
2) відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом;
- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
4) відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
4.Структурним підрозділам міської ради, Дубенському міськрайонному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області, Дубенському відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, Дубенському міськрайонному відділу ДУ “Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України”, відповідно до функціональних повноважень, забезпечити контроль за дотриманням в місті обмежувальних карантинних заходів, віднесених до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
5. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на міський штаб з ліквідації надзвичайної ситуації.
Члени  комісії усвідомлюють, що людям буде складно повернутись до більш жорстких обмежень. Але ми маємо чітко реагувати на ситуацію, яка склалась не лише у місті, а й у світі – на жаль, пандемія повертається. Тому. Головна задача – вийти з негативної зони і повернутися в «зелену». А для цього необхідно виконувати рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Адже від цього залежить і початок навчального процесу в навчальних закладах. Якщо ми швидкими і рішучими кроками не зупинимо зростання епідемії, то навчання 1 вересня доведеться розпочали у дистанційному форматі.