Комісія з перейменування вулиць продовжує свою роботу - напрацьовано пропозиції нових назв

Сьогодні відбулося чергове засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, площ, провулків, інших об'єктів на території міста Дубно. У роботі комісії взяли участь представники депутатського корпусу, галузеві фахівці міської ради, історики-краєзнавці. представники громадськості та творчої інтелігенції міста.
Слід зазначити, що за підсумками попереднього засідання комісією було напрацьовано орієнтовний перелік з кількох десятків вулиць та провулків, назви яких пов'язані з Росією, запропонованих до перейменування.
На черговому засіданні комісією розглянуто пропозиції нових назв попередньо визначених об'єктів топоніміки. Членами комісії грунтовно вивчалась кожна пропозиція, враховувалась думка авторитетних фахівців, науковців, істориків, краєзнавців, щоб вулиці та провулки нашого міста носили імена достойних особистостей. Перевага надавалась видатним українцям, патріотам, знаним дубенчанам, людям, які впродовж різних історичних періодів здійснили вагомий внесок у становлення нашої країни чи розвиток нашого міста.
Що стосується пропозиції найменування вулиць іменами дубенчан, полеглих у російсько-українській війні, то задля об'єктивного та гідного пошанування усіх наших Героїв вирішено повернутися до даного питання по завершенню війни. До слова, в майбутньому при розробці житлових масивів заплановане проектування значної кількості нових вулиць, котрі потребуватимуть назв.
Відтак, комісією напрацьовано наступні пропозиції щодо перейменування 24 вулиць і 6 провулків міста Дубна:
вулиці Гагаріна - на вулицю Леоніда Каденюка;
провулку Менделєєва - на провулок Дмитра Донцова;
провулку Тургенєва - на провулок Івана Драча;
провулку Сахарова - на провулок Січових Стрільців;
провулку Добролюбова - на провулок Петра Чужди.
Провулок Феофана Прокоповича пропонується приєднати до провулку Панаса Мирного, провулок Ярославського - до вулиці Заводської, провулок Фурманова - до провулку Григорія Сковороди, провулок Конторський - до вулиці Канторської.
Пропозиції з перейменування провулків Льва Толстого та Жуковського ще напрацьовуються.
Окрім того, прийнято рішення щодо уточнення (доповнення іменами) назв вулиць Святослава Балея, Мотрі Братійчук, Петра Вишневського, Івана Новохацького, Павла Загребельного, як того вимагає чинне галузеве законодавство.
Після завершення роботи комісії, її пропозиції будуть подані на розгляд виконавчого комітету та сесії Дубенської міської ради для остаточного затвердження.