Новина


Депутати Дубенської міської ради звертаються до священнослужителів та парафіян Української Православної Церкви (МП) в м. Дубно

Сьогодні, 13 травня, під час чергової сесії Дубенської міської ради депутати спільно з міським головою Василем Антонюком відповідним рішенням схвалили звернення до священнослужителів та парафіян Української Православної Церкви (МП) в м. Дубно:
"Шановні дубенчани - духовенство та вірні Української Православної Церкви (МП) в Дубні.
Хочемо вчергове звернутися до вас із закликом добровільно та усвідомлено виконати свій громадянський та канонічний обов’язок і зробити вибір на користь нашої Церкви та України, яка піддалася підлій, підступній та жорстокій агресії з боку Російської Федерації.
Злочини цієї варварської держави переповнюють чашу страждань українського народу. Немає християнського та людського прощення звірячим вбивствам, цинічному насильству щодо цивільних громадян та ні в чому не винних дітей у Бучі, Гостомелі, Ірпені, Маріуполі, Харкові, Чернігові та в десятках інших міст та сіл України. Крається серце, коли до Дубна везуть у домовинах наш “молодий цвіт” - захисників Вітчизни, що загинули в боях з дикою російською ордою. Все це відбувається також і з «благословення» так званого патріарха Московського Кіріла «Гундяєва». Це попри численні випадки руйнувань храмів цієї конфесії від російських обстрілів, загибелі священиків та вірян від рук російських агресорів. Щось не чути благань «патріарха» до військового злочинця Владіміра Путіна про припинення вогню, не чути від нього молитов за український народ, а навпаки - він освячує це беззаконня. То хіба можна вважати своїм керівником і духовним пастирем особу, що виправдовує нелюдські злочини? Хіба можна перебувати в євхаристичній єдності із організацією, що молитовно підтримує холоднокровних убивць і ґвалтівників, сатанинське безумство і геноцид українців?
Православна церква московського патріархату в Україні упродовж свого існування виступала знаряддям зросійщення українського народу і досі залишається провідною інформаційною силою у війні, яку веде Московія проти України. Для прикриття антидержавної та антиукраїнської діяльності Російська православна церква в Україні підступно заховалася під назвою «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великого ошуканства, оскільки переконані, що ходять до української церкви. Перебування в молитовній та євхаристичній єдності з московським патріархатом, навіть після прийняття рішення не поминати за Божественною літургією ім’я патріарха Московського Кіріла, виставляє вірних УПЦ перед їхніми друзями, родичами та побратимами ворожими колабораціоністами та зрадниками. Хіба ви цього заслуговуєте?
Вважаємо ці питання далеко не риторичними. Сьогодні пролягла чітка межа між Добром і Злом. Визначтеся, шановні віряни, на чиєму ви боці. Десятки громад, низка монастирів у різних областях України це вже зробили і послідували Томосу про автокефалію ПЦУ. Чи не пора і вам піднести спільну молитву нашою рідною українською мовою до Всевишнього? Ці молитви за Україну, за її захисників, за всіх українців - обов’язково дійдуть до його Престолу.
У цей нелегкий час ми бачимо, як об’єднуються люди, партії, різні громадські рухи для того, щоб працювати на благо перемоги. Тому і священнослужителі, ті, хто є прикладом для людей, проповідують любов один до одного, мають показати приклад іншим й об’єднатись в єдине ціле для спільної мети.
Переконливо просимо духовенство та парафіян Української Православної Церкви (МП) в Дубні відкинути усілякі чвари та об’єднатися довкола Православної Церкви України, правонаступниці Київської митрополії, чи інших християнських церков, які наслідують українську позицію, довкола нашої Держави та людей, довкола правди та справедливості.
За нами правда, а за ким правда, за тим і Бог. Слава Україні!”.
Згідно прийнятого рішення релігійним громадам Свято-Вознесенської парафії Рівненської єпархії, Свято-Іллінської парафії Рівненської єпархії, Свято-Георгієвської парафії Рівненської єпархії, парафії на честь Дубенської Ікони Божої Матері Рівненської єпархії, парафії Різдва Пресвятої Богородиці Рівненської єпархії, Архангело-Гавриїлівської парафії Української Православної Церкви м. Дубно рекомендується протягом одного місяця з дня опублікування цього рішення на сайті Дубенської міської ради:
1) загальними зборами релігійних громад ухвалити рішення про зміну канонічної підлеглості з Української Православної Церкви (Московський патріархат) на Православну Церкву України чи інших християнських церков, які наслідують українську позицію;
2) внести до своїх статутів (положень) відповідні зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому законодавством порядку.