Середній і малий бізнес

Бізнес, підприємництво, комерційна діяльність – це двигун економічного розвитку Дубенської міської територіальної громади. Завдяки діяльності місцевих підприємців створюються нові робочі місця, зростають податкові надходження, розвивається інфраструктура та підвищується рівень життя мешканців нашого міста.
Підприємництво у цифрах на 01 січня 2025 року
Мале та середнє підприємництво займає вагому частку в економіці громади.
В громаді зареєстровано 2007 фізичних осіб-підприємців та 929 юридичних осіб.
Мережа торгівлі та ресторанного господарства громади нараховує 416 об’єктів.
У місті функціонує 3 ринки, на яких облаштовано 1,6 тис. торгових місць. 
У сфері побутового обслуговування населення діє 55 об’єктів.
В оренді юридичних та фізичних осіб перебуває 86 об’єктів нерухомого майна комунальної власності Дубенської міської територіальної громади (11141,3 м2)
За 2024 рік:
- від фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, надійшло 44114,3 тис. грн єдиного податку, що становить 120,9 % до минулого року;
- від суб’єктів господарювання усіх форм власності до бюджету громади було сплачено податків і зборів на загальну суму 287124,4 тис. грн;
- від оренди нерухомого майна комунальної власності Дубенської міської територіальної громади надійшло 3937,8 тис. грн, що становить 127% від планових надходжень.
Основна галузева орієнтація промислового сектору міста – харчова, оскільки 93,5% всієї виробленої містом продукції – продукти харчування.
Підприємці не лише забезпечують громаду якісними товарами та послугами, а й активно підтримують соціальні ініціативи, допомагають військовим та долучаються до благодійності.
Підтримка бізнесу громадою
Громада активно працює над створенням сприятливого середовища для підприємців. З метою забезпечення підтримки, зміцнення позицій малого та середнього підприємництва, створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку підприємництва та стимулювання ділової ініціативи рішенням Дубенської міської ради від 14 грудня 2023 року №3252 затверджено «Програму розвитку малого та середнього підприємництва Дубенської міської територіальної громади на 2024-2026 роки»
Впродовж 2024 року управлінням економіки і власності Дубенської міської ради проведено 4 інформаційні заходи, спрямовані на залучення грантових інвестицій, розповсюдження актуальної інформації про фінансові та кредитні інструменти, їх вплив на ефективність управління і можливості розвитку. Ці ініціативи допомагають підприємцям дізнатися про нові можливості для фінансування, розширення бізнесу та адаптацію до сучасних економічних викликів.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Національна премія UEPA 2025!
Міністерство економіки України як національний координатор європейської ініціативи European Enterprise Promotion Awards (EEPA) оголошує старт конкурсу Ukraine Enterprise Promotion Awards (UEPA) 2025 — українського етапу престижної премії, яка відзначає найкращі ініціативи з розвитку малого та середнього бізнесу (МСП).
UEPA 2025 — це: 
Визнання кращих практик у підтримці підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях;
Можливість представити Україну на європейському рівні серед інноваційних і надихаючих ініціатив ЄС;
Популяризація підприємництва як рушійної сили економіки.
Конкурс UEPA у 2025 році проводиться в наступних категоріях:
1. сприяння підприємницького духу: визнання ініціатив, які сприяють формуванню підприємницького мислення, особливо серед молоді та жінок;
2. інвестування в підприємницькі навички: визнання ініціатив, спрямованих на підвищення підприємницької, управлінської та професійної майстерності;
3. підтримка цифрових технологій підприємств, дозволяючи їм розвивати і використовувати цифрові технології, продукти і інші послуги;
4. підтримка інтернаціоналізації бізнесу: визнання інноваційної політики та ініціатив на національному, регіональному або місцевому рівнях, які роблять Європу найпривабливішим місцем для початку бізнесу, на користь МСП;
5. підтримка сталої трансформації: визнання ініціатив, які сприяють сталому перетворенню та підтримують екологічні аспекти, такі як циркулярна економіка, кліматична нейтральність, чиста енергія, збереження ресурсів або біорізноманіття;
6. відповідальне та інклюзивне підприємництво: визнання ініціатив, що сприяють корпоративній соціальній відповідальності серед МСП та підприємництва серед малозабезпечених груп, таких як безробітні, легальні мігранти, інваліди або люди з етнічних меншин.
Звертаємо увагу, що для номінації в категорії «Відповідальне та інклюзивне підприємництво» подавати заявки можуть приватні підприємства, які підпадають під визначення МСП, опублікованому на сайті europa.eu, за умови, що проєкт, який претендує на участь у конкурсі, не є основною діяльністю МСП. Два переможці національної премії UEPA візьмуть участь у європейській щорічній церемонії нагородження ЕЕРА.
Кінцевий термін подачі заявки на UEPA — 23 травня 2025 року.
Заявка щодо участі в UEPA повинна бути оформлена українською мовою через платформу за посиланням: https://business.diia.gov.ua/initiative/eepa-awardsukraine , де також розміщена більш детальна інформація про конкурс.
Для консультацій звертайтесь до національного координатора:
Вероніка Горіцька
тел.: +38 (095) 730-83-87
 zimina@remove-this.me.gov.ua
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
За ініціативи Управління економіки і власності Дубенської міської ради 25 вересня 2024 року відбулась зустріч представників УКРСИББАНКУ та Спілки роботодавців Дубенщини. 
Це була змістовна та цікава розмова на тему «Робота міжнародних банків в умовах військового стану. Роль і діяльність міжнародних банків у відновленні економіки України в післявоєнний період. Актуальні тренди в діяльності банківської системи України». 
Підприємці мали можливість також отримати інформацію і про інші актуальні питання сьогодення.
Висловлюємо вдячність  Вікторії Біляк - начальнику відділення УКРСИББАНКУ в м. Дубно та Ігорю  Симчишину - начальнику центру розвитку СМБ АТ УКРСИББАНК за надану інформацію та обговорення актуальних питань сьогодення. 
Управлінням економіки і власності Дубенської міської ради спільно з Спілкою роботодавців Дубенщини із залученням банківської сфери, громадських організацій, приватних підприємців середнього та малого підприємництва надалі проводитимуться подібні заходи щодо обговорення актуальних тем сьогодення по основних грантових програмах для підтримки мікро-, малого й середнього підприємництва.
Про проведення подальших заходів на актуальні теми спікерів та учасників буде додатково повідомлено у відповідності з тематикою заходу.
Запрошуємо всіх зацікавлених сторін брати участь у заходах, присвячених обговоренню підприємницької діяльності сьогодення.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Безоплатний онлайн-курс «Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу»
Онлайн-курс, розроблений командою БФ "Право на захист" і сумісно з платформою Prometheus допоможе знайти дієві та безпечні можливості для залучення фінансування та ресурсів для започаткування чи розвитку власної справи. Ви дізнаєтесь, як використати доступні в Україні інструменти, отримати підтримку та зробити перший крок до фінансової стабільності й самозабезпечення.
У чому полягає мета курсу 
Мета курсу – підтримати тих, хто шукає допомоги для започаткування або посилення власної справи. А саме: де шукати можливості для залучення ресурсів на власну справу, якими інструментами скористатися, які кроки зробити на шляху до залучення фінансування чи інших ресурсів.
Які проблеми вирішить курс
Курс дасть практичні поради, що робити для залучення ресурсів, як це працює, які є можливості сьогодні в Україні, як ними скористатися.
Унікальність курсу полягає в поєднанні корисної інформації від експертів-практиків, порад від фахівців та історій реальних людей.
Хто є цільовою аудиторією курсу
- Власники малого й мікробізнесу
- Підприємці-початківці
- Внутрішньо переміщені особи
- Постраждалі від війни
- Жінки, які вимушені самі опікуватися родиною
- Ветерани
- Люди з інвалідністю та інші вразливі категорії осіб
- Ті, хто готується розпочати власну справу.
Про курс:
- Курс надає практичні поради щодо залучення ресурсів для бізнесу, від грантів і кредитів до краудфандингу та інвестицій.
- Учасники дізнаються, як скласти бізнес-план, заповнити грантову заявку, підготуватися до роботи з інвесторами й отримати стартовий капітал.
Онлайн-курс включає реальні кейси, лекції від експертів і покрокові інструкції.
Програма курсу для написання матеріалів та посилання на реєстрацію: 
https://r2p.org.ua/page/zaproshuiemo-na-onlain-kurs-pravo-na-biznes-iak-zaluchaty-resursy-na-vlasnu-spravu
 

Програма підтримки підприємництва

Можливості для підприємництва

Грантові пропозиції для підприємництва

Допомога при започаткуванні власної справи

Дубенська міська рада доєдналась до державного інфо-сервісу Start Business Challenge, де розміщено безліч бізнес-кейсів із покроковими інструкціями для започаткування власної справи і всю необхідну достовірну інформацію для реєстрації бізнесу підприємці можуть отримати в єдиному місці – швидко і безкоштовно. Державний інфо-сервіс Start Business Challenge надає покрокові інструкції з детальною інформацією про дозвільні документи, що Вам необхідні для реєстрації бізнесу.

Перейти до сервісу

Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні»





Указом Президента України від 26.01.2024 № 31/2024 започатковано Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні».


Платформа створена за ініціативи Президента України та за участю Міністерства економіки України. 
Метою платформи є зміцнення економічних зав’язків, постійної комунікації між державою та українським бізнесом, сприяння українським товаровиробникам задля зміцнення спроможності держави та нашої економічної системи.
Ціль – підтримка української економіки та безпосередньо українських виробників та заохочення населення України до придбання української продукції, адже за результатами досліджень Міністерства економіки в середньому 40% від вартості українських товарів повертається в державу у вигляді податкових і неподаткових витрат, що дозволяє забезпечувати Сили Безпеки й Оборони, дає робочі місця та забезпечує потреби сіл та міст.

                                                                                          Презентація ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ