Культура

Відділ культури Дубенської міської ради створений у травні 1996 року.
У 2007 році до відділу був приєнаний туризм.  
       Структура - на сторінці структури міської ради 
Відділ знаходиться за адресою: місто Дубно, вул. Замкова, 13 (юридична), місто Дубно, вул. Драгоманова, 12 (фактична), 
тел. /03656/ 3-23-77
e-mail: miska_kyltypa_dybno@remove-this.ukr.net 
Facebook-сторінка https://www.facebook.com/groups/514608232911831
 
Нині відділ культури і туризму Дубенської міської ради налічує 8 закладів культури: міський будинок культури, міський клуб, школа мистецтв та 5 бібліотек.
Відділ культури та туризму Дубенської міської ради відповідає за роботу таких установ:

Школа мистецтв Дубенської міської ради

Адреса: місто Дубно, вул.Лисенка,17
тел. /03656/ 4-32-62
e-mail: shkola-mystetstv.dubno@remove-this.ukr.net
Керівник — Сергій Піддубник
 
Дубенська музична школа була заснована в 1939 році. Директором школи  був Станіслав Янішевський. Першими педагогами  були: випускниця Петербурзької консерваторії по класу фортепіано Ганна Сергіївна Петрова, Марія Андріївна Кузьмицька, Ніна Миколаївна Войташевська, по класу вокалу – Олена Гіпноровська. Тоді в школі навчалось трохи більше 30-ти дітей по класу фортепіано, скрипки, вокалу, духових та народних інструментів. Під час фашистської окупації на базі школи діяв Державний музичний інститут ім. Миколи Леонтовича. Відразу після звільнення міста 1 квітня 1944 року Дубенська музична школа відновила свою роботу. Директором школи був призначений Костянтин Сидорович Вознюк, - за спогадами – великий ентузіаст, спеціаліст з вищою освітою, який пропрацював на посаді директора до 1953 року. На той час педагогічний колектив школи складався із 7 викладачів. Школа мала 5 класних кімнат, в яких навчалось 89 учнів.  Серед викладачів по класу фортепіано була Ганна Володимирівна Суботіна, яка закінчила Петербурзьку консерваторію. Вона досить часто виїжджала з концертами за кордон. До війни разом з відомим українським композитором Віктором Косенко проводили лекції-концерти. А свою прекрасну нотну бібліотеку вона подарувала школі. 
Великий внесок в розвиток музичної школи зробила Галина Пилипівна Ніклевич, яка закінчила вищі курси співу у Варшаві. Вона була організатором та першим керівником хору школи, який розпочав свою діяльність у 1945 році. З її ініціативи і безпосередньої участі ставились такі опери як “Наталка Полтавка” та “Запорожець за Дунаєм”.
Упродовж 13 років плідно працював у школі Мстислав Іванович Кодейшко – викладач по класу фортепіано, завуч школи, композитор. Він залишив більше десятка своїх творів, надрукованих у Варшаві. В пам'ять про його творчу  діяльність на фасаді школи є пам’ятна дошка його імені.
У 1953 році школу очолює Попов Петро Михайлович. В цей час відкриваються нові класи, створюються ансамблі і творчі колективи, відкривається філіал в с. Мирогоща. У 1954 році керівництво школою було довірено випускнику Чернівецького музичного училища, викладачу духових інструментів Олександру Марковичу Тишкевичу. У 1957 році при школі відкривається вечірня музична школа, філіали в селах Верба і Смига.
У 1970 році директором школи стає Володимир Овсійович Гутенмахер. На цей час в школі працює 30 викладачів, які начали 350 учнів. Завучем школи з 1968 року була назначена Ганна Мусіївна Катанаш. Дитячий хоровий колектив, яким керувала Ганна Мусіївна був ведучим колективом області.
А у 1979 році на роботу в Дубенську музичну школу був прийнятий на посаду директора Анатолій Максимович Войцеховський. І на цій посаді Анатолій Максимович пропрацював 32 роки. За його керівництва у 1992 році школа переїхала із старенької будівлі на вул. Кирила і Мефодія у велике, світле, комфортне приміщення за адресою вул. М.Лисенка, 17, де знаходиться і нині.
В кінці 90-х керівництво міста приймає рішення про об’єднання Дубенської музичної та художньої шкіл. Так у 2001 році з’явилась Дубенська державна школа мистецтв. У 2011 році Дубенську школу мистецтв очолив Сергій Миколайович Піддубник.
На даний момент у школі працює 40 викладачів на 3 відділеннях: музичному, хореографічному та образотворчому, де навчається понад 370 учнів. Навчання у школі проводять висококваліфіковані спеціалісти. У школі діють наступні колективи:  народний аматорський ансамбль “Візерунок” (керівник Сергій Піддубник), ансамбль  викладачів народного відділу “Намисто” (керівник Людмила Копач), хореографічний колектив “Барвінок” (керівник Ірина Шевчук), фольклорний колектив “Зіронька” (керівник Ірина Гамера), вокальне тріо “Експромт” (керівник Вікторія Савчук), естрадний ансамбль (керівник В'ячеслав Кшивак), хор старших класів (керівник Вікторія Савчук), хор молодших класів (керівник Валентина Українець), ансамбль скрипалів (керівник Любов Бакаленко), ансамбль бандуристів (керівник Людмила Копач), дует баяністів, ансамбль сопілкарів (керівник Олексій Кожушко) та  інші.
Окремі виконавці  та колективи школи є неодноразовими учасниками та  переможцями Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних конкурсів у різних жанрах. Школа є активним учасником загальноміських та обласних мистецьких заходів.

Міський будинок культури

Адреса: місто Дубно, пров.Шкільний, 5
e-mail: dubno.mbk1@remove-this.ukr.net

Керівник — Ольга Чернобай.
Міський Будинок культури побудований у 1964 році та розпочав свою діяльність при Дубенському цукровому заводі. Будівельники  замурували в стіні  Будинку культури капсулу з побажанням для нащадків. 12 листопада 1989 року саме  в приміщені міського Будинку культури було проведено установчі збори Дубенської організації народного Руху України за перебудову. З липня 2001 року Будинок культури цукровиків переданий на баланс відділу культури Дубенської міської ради. З серпня 2001 року і по даний час директором міського будинку культури працює Ольга Миколаївна Чернобай. 
В  міському будинку культури працюють професійні керівники “народних” і “зразкового” колективів, а саме: керівник народного аматорського колективу (вокальний) Андрій Дуда, керівник народного аматорського колективу (театру) Тетяна Підцерковна, керівник народного хору “Шанувальники української патріотичної  пісні” Алла Терещук, керівник вокально-інструментального ансамблю Віталій Гуменюк. Вже 25 років поспіль  очолює  зразковий хореографічний колектив “Надія” Людмила Харіна. Художній керівник міського Будинку культури - Анжела Ящук, головний адміністратор і звукорежисер Іван Сокол. У міському Будинку культури крім народних колективів працює дитячий вокальний ансамбль, дитяча хореографічна студія, гурток художнього читання. У “народних” і “зразковому” колективах займається 105 чоловік. Всього в гуртках та студіях міського Будинку культури займається 152 учасника. Працівники міського Будинку культури  організовують і  проводять загальноміські заходи, святкові  концерти до всіх професійних свят, вистави, конкурси, фестивалі і  інші культурно-розважальнізаходи в місті Дубні.
      Міським Будинком культури започатковано в місті свято Івана Купала, конкурсно-розважальної програми “Міні Міс”, “Міні Містер”, конкурс “Маленькі таланти”. Постійно проводяться тематичні  вечори пам'яті до різноманітних дат. Народний аматорський  театр міського Будинку культури  протягом своєї діяльності підготував велику кількість вистав та різних сценічних постановок, які знайшли свого вдячного глядача. 
  Народні аматорські колективи є учасниками обласних, республіканських та Міжнародних фестивалів, конкурсів та займають призові місця. Кожні три роки народні аматорські колективи підтверджують своє звання  “народний”, та “зразковий”.

Міська бібліотека №1

Адреса1: місто Дубно, вул. Страклівська, 55
тел. /03656/ 3-33-80
e-mail: dubno-mb1@remove-this.ukr.net
Керівник - Тетяна Шатнік
Дубенська міська  бібліотека №1 розпочала свою роботу в 1948 році і мала назву бібліотека с. Страклів.                                                     
 На той час це було приміщення площею 40 кв.м і займало одну кімнату. В одному приміщенні знаходились та працювали: Страклівська сільська рада, бібліотека та клуб.
На посаді бібліотекаря працювала Москалюк Ганна Іванівна. Згодом її обрали головою Страклівської сільської ради, а посаду бібліотекаря зайняла Проскура Галина Сергіївна. З 1 січня 1976 року бібліотека с. Страклів перейшла в підпорядкування районного відділу культури на централізовану систему обслуговування книгою.
У 1977 році за рішенням Дубенської районної ради с. Страклів було приєднано до міста Дубна. Сільська рада була ліквідована, а приміщення передане у користування бібліотеки. У зв’язку з цим, приміщення бібліотеки збільшилось і стало займати 3 кімнати загальною площею 85 кв. м.
За період 1975-1989р.р. бібліотекою було обслужено 8000 читачів, видано 151445 примірників книг.
На посаді бібліотекаря стала  працювати Миронюк Ольга Іванівна.                  Централізація сприяла значному покращенню формування книжкового фонду бібліотеки. Щорічно бібліотека отримувала понад 600 примірників книг. Також було організований відкритий доступ до книжкового фонду.
Проводилось багато масових заходів, в основному на суспільно-політичну тему. Зокрем, читацькі конференції, усні журнали, тематичні вечори, бібліографічні огляди літератури, бесіди.
У 1985 році на посаді завідувачки бібліотеки №1 стала працювати Шатнік Тетяна Романівна.
У цей період бібліотека підпорядковувалась уже міській центральній бібліотечній системі та міському відділу культури. За цей період 1985-1999 роках значно покращилась матеріально-технічна база бібліотеки, було придбано: магнітофон, радіопрогравач, нові читальні столи, стільці, коврові доріжки. Був зроблений ремонт приміщення. Організовано та відкрито два пункти видачі літератури на заводі із просочування деревини та міжколгоспбуді. На даних пунктах обслуговувалось понад 120 читачів.
У період 1990-1995 рр.,  проголошення України Незалежною державою, головним завданням працівників бібліотеки було відродження бібліотеки, як центру духовної, національної культури, народних традицій, збереження національної мови, милосердя, моральності, загальних цінностей.
Проводиться ряд цікавих та змістовних заходів, зокрема: тематичні вечори “Рідну землю, де живемо Україною зовемо”, “Українська мова  диво калинове”, уроки народознавства, краєзнавства “Мій край, моя історія жива”, “Моя земля  земля моїх батьків”, вікторини “Чарує нас краса твоя, Земле” та інші. У 1991 році в звязку із збільшенням читачів, у бібліотеку була введена ще одна штатна одиниця, на посаді бібліотекаря стала працювати Тияра Надія Арсентіївна.
У 1998 році в бібліотеці були введені платні послуги. В основному, це плата за читацький формуляр, продовжений термін користування книгою та “нічний абонемент”. Це дає можливість частково поповнювати книжковий фонд бібліотеки. У цьому ж році розпочала діяти акція “Подаруй бібліотеці книгу”, до якої небайдуже поставилися читачі.
Значне місце у роботі бібліотеки займає інформаційна робота. Постійно проводяться презентації книжкових новинок, дні періодичних видань: “Періодичні видання для Вас!”, “У світі книжкових новинок”, бібліотечні уроки “Словники - наші друзі і помічники”, “Каталоги і картотеки в бібліотеці”.
Проведення масових заходів є ключовим у роботі бібліотеки.
Працівниками організовуєтьс  та проводиться безліч цікавих заходів. А саме: “Свято хліба” , “День української кухні”, зустріч з обдарованою молоддю “Наші юні таланти”, до 60-річчя УПА вечір-зустріч із вояками УПА “Забуттю не підлягає” , родинне свято до дня захисника Вітчизни “Від усієї душі”. Значну увагу бібліотека приділяє роботі по збереженню українських звичаїв та традицій. Традиційним стало проведення свята Пасхи, свята Трійці, Андріївських вечорниць, свята Миколая.
Також значне місце в роботі бібліотеки займає робота із здорового способу життя, це діалоги відвертості, уроки здоров’я, перегляди літератури, книжкові виставки, години спілкування “Твоє здоров’я -  багатство всіх”, “Тютюнопалінню - ні”, “Молодь без СНІДу”, “Гіркі плоди солодкого життя” та інші.
У 2013 р. наша бібліотека виборола перемогу в конкурсі проєктів  “Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету” в рамках програми “Бібліоміст”.  З відкриттям пункту доступу до Інтернету та наданням нових Інтернет- послуг, суттєво збільшилась відвідуваність бібліотеки.                                                                                                            Враховуючи життєві потреби, стан душі, погляди кожного жителя, працівники бібліотеки шукають індивідуальних підходів у роботі з ними. Особлива увага нашої бібліотеки націлена на надання якісних послуг людям з особливим потребами. Багато років бібліотека тісно співпрацює з Дубенським будинком - інтернатом для громадян похилого віку та інвалідів. Працівники бібліотеки намагаються не обділити увагою цих людей, а завжди вислухати, розрадити, запропонувати хорошу книгу. Для підопічних, які не можуть самостійно відвідати бібліотеку влаштовуються щотижня книгоношення. Традиційним стало проведення у цьому закладі Дня людей похилого віку та Дня інваліда, Дня іменинника, презентації нових надходжень літератури, різних свят, тематичних та літературних вечорів. 
У травні 2014 року програмою “Бібліоміст” був оголошений конкурс “Партнерство бібліотеки та громади”, в якому Дубенська бібліотека №1 стала учасницею. Обов’язковою умовою проєкту була реалізація міні проекту з партнером з яким співпрацює бібліотека. У заявці на участь був представлений міні проєкт роботи бібліотеки з людьми з особливими потребами . У липні програма “Бібліоміст” повідомила, що наш проєкт став переможцем конкурсу. Як результат, бібліотека отримала ноутбук  “Lenovo”. Це дало можливість покращити проведення масової роботи та надання інших послуг по місцю проживання підопічним у Дубенському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів. У 2014-2016р. у приміщенні бібліотеки відбувся капітальний ремонт. Біблотека відродилась у новому образі, набула привабливого вигляду, стала сучасна, красива, затишна. 
На сьогодні наша бібліотека – інформаційний та дозвілевий цетр. Використовуючи комп’ютерну техніку, маємо можливість урізноманітнити план заходів. Так з’явилися електронні презентації, віртуальні мандрівки, огляди веб-ресурсів, перегляди мутфільмів, он-лайн спілкування, створена власна веб-сторінка dubno-mb1.pp.ua, а також бібліотека представлена в соціальних мережах www.facebook.com/dubnomb1/,  www.facebook.com/groups/163529524588968/ . У бібліотеці впроваджуються нові форми  роботи, майстер-класи, зустрічі з письменниками, цікавими людьми, бібліотечні акції, розважально- пізнавальні конкурси, ігри, виставки творчих робіт, екскурсії.
На сьогодні бібліотека обслуговує 1230 користувачів, фонд бібліотеки становить понад 6760 тис. примірників книг, а також бібліотека пропонує своїм користувачам понад п’ятнадцять найменувань  періодичних видань. За усі роки існування у бібліотеці зібрано чималий фонд краєзнавчої тематики, з’явилось багато нових книг сучасних авторів, як для дітей так і для дорослих.
Така багаторічна послідовна праця дає свої результати і - сьогодні бібліотека отримала новий статус “Сучасна бібліотека”, стала одним із центрів громади свого населеного пункту.

Міська бібліотека №2

Адреса: місто Дубно, вул. Грушевського, 103
тел. /0366/ 2-11-44
e-mail: olga.hrymak@remove-this.ukr.net
Керівник — Ольга Гримак
Міська бібліотека №2 була заснована у 1971 році Страклівською сільською радою. Перша її назва - Страклівська  сільська бібліотека. Першим працівником бібліотеки стала Леся Царук. Це була невелика сільська бібліотека, фонд  якої налічував 2255  книг  різної тематики, але  основну частину фонду складали художня та дитяча література. До читання книг було залучено 598 читачів. 
 У 1973 році змінився працівник бібліотеки. Нею стала досвічений  бібліотекар  Шелінгович Г.М. За рік бібліотека отримала 950 книг, таким чином, збільшився і збагатився фонд бібліотеки. Завдяки цьому збільшилась кількість читачів  та зросло відвідування. Крім цього, у бібліотеці проводились різноманітні масові заходи, що теж сприяло залученню нових читачів. Слід відмітити, що в цей час значно покращилась матеріальна база. Бібліотека  отримала нові стелажі, столи, тощо. 
Наприкінці 1978 року бібліотека змінила назву і стала міською бібліотекою №2.
У 1983 році  в бібліотеці  знову змінився працівник. Завідувати бібліотекою стала Цюпрук Л.А. У 1984 році вона створила клуб за інтересами “Дружба”. Він згуртував справжніх ентузіастів своєї справи. Клуб налічував  35 чоловік. Згідно до плану, організовувались та проводились масові заходи: ігри, вікторини, огляди, перегляди літератури тощо. 
 При бібліотеці працювали  пункти видачі книг, обслуговувалось 170 чоловік, в основному це були люди, які не могли відвідувати регулярно бібліотеку, у зв’язку із зайнятістю на роботі.  
У 1995 році бібліотека змінила своє місцезнаходження. Це сталось у зв’язку з аварійним  станом приміщення. Бібліотека переїхала у орендоване приміщення за адресою: пров. Шумовського, 7.  В цей час фонд бібліотеки збільшився і становив 9427 примірників книг та періодичних видань. Цьому сприяли спонсори, які давали кошти на придбання літератури. 
В червні 2010 року завідувачка бібліотеки Цюпрук Л.А.
пішла на пенсію. Фонд бібліотеки прийняла  Гримак О.Л. 
В 2012 році бібліотека переїхала у світле і гарне приміщення за адресою: вул. Грушевського, 103. На відкритті бібліотеки були присутні міський голова Антонюк В. М, відомі письменники, працівники бібліотек, ветерани бібліотек та інші шановані гості. Керівник міста подарував бібліотеці комп’ютерне обладнання. 
З тих пір бібліотека надає вільний доступ до мережі Інтернет усім категоріям користувачів. 
23-го грудня 2013 року в міській бібліотеці №2 відбулось справжнє свято. Було відкрито центр нових бібліотечних послуг "Бібліоінтернет". Бібліотека отримала 2 нових комп'ютери, оснащених веб-камерами, навушниками з мікрофоном, ліцензованим програмним забезпеченням, пристроєм Wi-Fi. З новою технікою бібліотека могла уже пропонувати користувачам багато цікавого, досить клацнути мишкою - і кожен міг  знайти для себе корисну інформацію.
Регулярно бібліотека  поповнюється новою літературою.
Тісна співпраця із Дубенською СЗОШ №5 , територіальним центром з надання соціальних послуг, лікарнею “Матері та дитини”, Духовним  Осередком Молодіжного та Сімейного дозвілля при храмі Вознесіння Господнього УГКЦ  допомогла   плідно працювати з користувачами бібліотеки, організовувати  цікаві та змістовні масові заходи, як в бібліотеці, так і за її межами.

Міська бібліотека №3

Керівник міської бібліотеки №3 — Світла Касько
Адреса: Дубно, пров. Шкільний, 5
e-mail: shevchuk1965@remove-this.ukr.net
тел. /03656/ 3-33-80
Міська масова бібліотека №3 була створена у 1981 році згідно до Постанови виконкому Рівенської обласної Ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок і з 1 січня 1982 року розпочала cвою роботу. Приміщення для бібліотеки надав колишній Дубенський сиркомбінат. На той час це було приміщення площею 17 кв.м. Працював один відділ обслуговування та 4 пункти видачі літератури. Бібліотекою завідувала Сідлярчук Тамара Миколаївна. Фонд бібліотеки налічував 6687 примірників книг. Книговидача становила 10182 примірника. Обслуговувала бібліотека 602 читачів.
Із 1983 року завідувачкою бібліотеки стала Касько Світлана Миколаївна, яка працює в цій бібліотеці дотепер. В зв’язку з тим, що збільшувалася кількість читачів і кількість примірників книг, у 1989 році бібліотеку розширили ще на одну кімнату, в якій розмістився читальний зал. Бібліотека на сиркомбінаті працювала до 2001 року. Відтоді бібліотека розпочала свою роботу в районі цукрового заводу в приміщенні міського будинку культури та стала підпорядкована відділу культури Дубенської міської ради. Бібліотека обслуговує жителів мікрорайону та ЗОШ №7. На всіх етапах свого розвитку бібліотека співпрацювала із сиркомбінатом та цукровим заводом, в тісному контакті з міським будинком культури, ЗОШ №7, дитячим садочком №2.
Основним завданням бібліотеки є просування книги. В центрі уваги роботи бібліотеки завжди був читач, його інтереси, запити. Бібліотека обслуговує користувачів всіх вікових груп: дітей, дорослих чи юнацтво. Тут люблять збиратися читачі не байдужі до книги, ті, для кого світ бібліотеки є світом духовних цінностей. Особливо цікаво в бібліотеці молоді і дітям, адже для них влаштовуються різноманітні конкурси, вікторини, майстер-класи, літературні та тематичні вечори, свята, книжкові виставки, ігри, різні акції, зустрічі з письменниками. В бібліотеці завжди тепло і затишно, постійно людно.
На сьогодні фонд бібліотеки становить понад 5000 тис. примірників книг, а також бібліотека може запропонувати багато цікавих і корисних періодичних видань. В бібліотеці зібрано чимало краєзнавчої літератури, багато матеріалу знаходиться у тематичних папках.
Завдячуючи програмі "Бібліоміст", бібліотека отримала комп'ютерне обладнання, тому надається широкий спектр інформаційних послуг, зокрема, можливість пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет, здійснення електронного листування, спілкування в соціальних мережах, підготовки документів в електронному вигляді, перегляд кінофільмів, мультфільмів, прослуховування музики, замовлення та доставка товарів, білетів, спілкування по Скайпу. Бібліотека має зону Wi-Fi для користувачів.
ДВЕРІ ДУБЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ  БІБЛІОТЕКИ №3 ВІДКРИТІ ДЛЯ УСІХ БАЖАЮЧИХ!

Дубенська міська центральна бібліотека

Адреса: м.Дубно, вул.Сурмичі,94
тел. /03656/ 4-57-15
e-mail: dubno-mb@remove-this.ukr.net
Керівник — Галина Замерлюк
В 1947 році було відкрито міську бібліотеку для дорослих, завідувачкою якої було призначено Прибитковську Людмилу Іванівну. Вона пропрацювала на керівній посаді по 1984 рік. На час відкриття бібліотеки книжковий фонд становив 50 примірників книг, за рік їхня кількість зросла до 400 примірників видань.
Згідно до Постанови виконкому Рівненської обласної ради народних депутатів та президії обласної ради професійних Спілок № 301 від 18 серпня 1981 року з 1 січня 1982 року розпочала свою діяльність Дубенська міська міжвідомча централізована система державних масових і профспілкових бібліотек. До її складу ввійшли 6 бібліотек, з них 3 книгозбірні системи Міністерства культури, в тому числі, дитяча бібліотека, бібліотеки сирзаводу, м’ясокомбінату, цукрового заводу.
Міська міжвідомча централізована бібліотечна система проіснувала 7 років і в 1989 році була приєднана до Дубенської районної ЦБС.
У 1996 році в зв’язку з реорганізацією владних структур в підпорядкування міського відділу культури відійшло 5 бібліотек, які утворили окрему мережу. Їх послугами користуються 7.1 тис. читачів, книжковий фонд нараховує 64 тис. примірників творів друку.
Дубенська централізована бібліотечна система нараховує 5 бібліотек. В міських бібліотеках  станом на 1.01. 2019 року нараховується 30 комп’ютерів  і  всі бібліотеки  мають доступ до мережі Інтернет.
Наразі в бібліотеках збільшилась кількість місць для  відвідувачів, які мають безкоштовний доступ до мережі Інтернет, активно користуються точкою доступу до WI-FI зі своїх смартфонів, планшетів, ноутбуків, спілкуються в соціальних мережах, підтримують зв’язки з друзями та рідними через Skype — зв’язок, виконують домашні завдання і готуються до ЗНО, переглядають  фільми,  слухають музику, покращують свої навички користування на ПК, переглядають в режимі он-лайн електронну періодику та книги.
 Для розкриття змісту книжкового фонду в бібліотеці  оформлюються  різні за формою і тематикою книжкові виставки, викладки літератури, тематичні полички. Користувачі та фахівці наших книгозбірень мають доступ через мережу Інтернет до електронних каталогів та картотек інших бібліотек.
При міській центральній бібліотеці діє клуб “Співрозмовник” та літературна студія “Лілея”.

Міська бібліотека для дітей

Адреса: м.Дубно, вул.П.Вишневського,10
тел. /03656/ 4-44-14
e-mail: dubno-mdb@remove-this.ukr.net
Керівник — Ольга Корнійчук
Дубенська міська бібліотека для дітей була заснована 8 серпня 1953 року в клубі “Ватутіна”. Засновником бібліотеки була Момотюк Галина Василівна, яка приїхала в місто Дубно за призначенням після закінчення Харківського державного бібліотечного інституту. Кошти на відкриття бібліотеки були виділені міською радою, а меблі виготовлені Дубенською меблевою фабрикою.
Відкриття бібліотеки відбулось 8 січня 1954 року. Це було приміщення, площею 30 кв.м. де працював один відділ обслуговування—абонемент. В зв’язку з тим, що збільшувалась кількість читачів та книжковий фонд, приміщення не відповідало умовам праці, тож постало питання про будівництво нового приміщення. Відкриття нової бібліотеки відбулося в 1960 році, де і сьогодні бібліотека функціонує та зустрічає своїх читачів! На всіх етапах свого розвитку бібліотека проводила роботу в тісному контакті зі школами та дитячими садками мікрорайону.
На базі дитячої бібліотеки в 1979 році було створено клуб інтернаціональної дружби (“КІД”) спільно зі школою №8. Організовувались зустрічі з делегаціями з Болгарії, Німеччини, Польщі. Діти вели переписку зі своїми ровесниками з-за кордону.
З 1986 року створено клуб “Цікаві зустрічі”. Це були зустрічі з ветеранами війни, передовиками виробництва, воїнами-афганцями.
На даний час в бібліотеці діє літературна студія “Червона калина”, створена в жовтні 1992 року. Головна мета студії — відродження національних традицій, прищеплення любові до рідної країни, вивчення історії рідного краю.
Справжньою школою естетичного виховання кількох поколінь юних дубенчан став гурток “Книга і лялька”. Завжди із задоволенням юні лялькарі готують вистави для своїх маленьких глядачів. З 2016 року в бібліотеці діє гурток “Умілі рученята” для розвитку творчих здібностей та трудового виховання.
Сьогодні дитяча бібліотека – це сучасний інформаційно-дозвілевий центр, це територія казки, дива, несподіваних цікавих зустрічей, де не тільки читають книги, а й цікаво проводять вільний час.
Дитяча бібліотека – сучасна у всьому. Це не пункт видачі книг, а центр комунікації, інтелектуального і соціального розвитку наших дітей. Відвідавши бібліотеку, Ви потрапите у світ яскравої, сучасної книги, комп’ютерів, цікавих зустрічей, змістовного дозвілля. 
Ми поєднуємо книгу із сучасними технологіями.  
Створений сайт бібліотеки http://kids.dubno-lib.rv.ua/
сторінка у мережі Facebook  https://www.facebook.com/groups/knigabiblioteka/
YouTubeканал https://www.youtube.com/channel/UCSqhh4USBFAnYx8h3IBnvnA
Доповнюємо інтерактивний сайт “Бібліоігротека” https://biblioigroteka.jimdo.com/
Книжковий фонд бібліотеки становить 16 тисяч примірників книг. Послугами бібліотеки користується 1800 користувачів. Завдяки підтримці місцевого бюджету, фонд поповнюється новими сучасними книгами.
Застосовуються й альтернативні джерела поповнення фонду. Дарування книг бібліотеці – дуже давня форма доброчинності та джерело збільшення кількості літератури в бібліотеці. Завдяки дарункам читачів, письменників фонд стає  повноцінним для задоволення запитів.
З 2005 року в нашій країні проводиться щорічний конкурс “Найкращий читач України”, в якому вже десятий рік беруть активну участь учні 6-7 класів. За цей час вже 4 рази читачі Дубенської міської бібліотеки для дітей ставали переможцями конкурсу і представляли Рівненщину на загальноукраїнському дитячому Форумі у Львові.
У 2018 році дитяча бібліотека започаткувала акцію #ЛітнійBOOKкоктейль.
Діти, які брали участь в акції, не просто читали книги, а відображали своє читання на інтерактивній дошці. В 2019 році до акції #ЛітнійBOOKкоктейль2019 приєдналися всі бібліотеки міста. Активні читачі та переможці були нагороджені призами та Грамотами.

Міський клуб

Адреса: м.Дубно, вул.Страклівська,55
тел. /03656/ 333-80
e-mail: folk081224@remove-this.ukr.net 
Керівник - Буханська Оксана Сергіївна