Правила благоустрою

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі територіальної громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою та комунального обслуговування населеного пункту.
За останні роки в місті здійснюються дієві заходи щодо покращення благоустрою громадських місць – вулиць, тротуарів, парків, вуличного освітлення і та ін. Приємно також відмітити, що в місті є підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці та громадяни, котрі створюють біля своїх будівель та житлових будинків належний благоустрій та озеленення.
Відповідно до Правил благоустрою міста Дубна:

Обов'язки жителів

Обов'язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців

Відповідальність

Адміністративна відповідальність за порушення правил благоустрою передбачена ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.). 
Правила за порушення яких передбачена відповідальність за ст. 152 КУпАП затверджують сільські, селищні, міські ради. 
Правила благоустрою і утримання території м.Дубно, затвердженні рішенням Дубенської міської ради від 24 лютого 2006 року  № 1586.
Розгляд справ за ст. 152 КУпАП віднесено до підвідомчості адміністративних комісій сільських селищних та міських рад.  Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Дубенської міської ради утворена рішенням виконавчого комітету міської ради від 26.11.2015 № 454, яким також  затверджено її склад.
Наш час диктує нові підходи до життя в громаді, у тому числі і до того середовища, в якому ми разом проживаємо.