Синагога ХVІ – ХVІІІ ст. (охор. № 31-Рв)

Велика синагога у місті Дубні – одна з найцікавіших єврейських пам’яток Волині і в Україні. Споруда являє собою показовий приклад синагогального будівництва XVIII століття з використанням стилістичних елементів ренесансу та раннього класицизму.
Будинок синагоги, що зберігся до наших днів, був збудований у 1782-1794 роках у стилі бароко на місці давнішої синагоги ХVІ ст. Синагога у місті Дубні знаходиться у величній кам’яній споруді висотою 21 метр. Купол підтримують 12 колон, побудованих у 4 ряди. Прямокутна в плані, з прибудовами до західного і північного фасадів приміщеннями, розташована на колишній торгівельній вулиці, де продавали рибу (тому вона носила одноіменну назву – Рибна).
Будівництво синагоги було здійснено за сприяння власника міста Дубна та мецената князя Михайла Любомирського.
Із дня заснування синагоги діяв хор, який виконував найкращі композиції єврейської літургії.
Під час Першої світової війни синагога була частково зруйнована у ході військових дій і реконструйована у 1930-х роках.
Після Другої світової війни приміщення використовувалось як склад. Поряд із спорудою синагоги німцями було облаштоване єврейське гетто.
У радянські часи був пристосований під ДОСААФ  (Добровольное общество содействия армии, авиации, флота). У 1980-х роках божницю використовували як виробничу базу реставраційних майстерень.