Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст. (охор. №1493-Н)

Монастир кармеліток XVII ст.

Костел та монастир кармеліток є визначною пам’яткою історії, культури  культової архітектури міста Дубна. Комплекс споруд був створений у XVII-XVIII ст. у стилі бароко. Він складається з мурованого костелу, корпусу келій та мурованої брами у південній частині, де і розташований головний вхід до корпусу. Насельниць цього монастиря називали паннами, що дало назву вулиці, яка  вела в монастир, відомої як «Панєнська». 
У 1890 році вся територія кармелітського монастиря разом з будівлями за царським указом була передана Хрестовоздвиженській пустині, а черниці були переведені в інше місце. Костел перетворили у церкву на честь преподобного Іова Почаївського. Над в’їздною брамою було надбудовано дзвіницю, а над костелом – високий шпиль з банею.
У 1922 році костел та монастир був переданий кармелітам босим. Але незабаром монастир перейшов до католицьких черниць – сестер Провидіння. Вони утримували тут дитячий притулок і школу. Крім того, тут було професійне училище, яке називалось «Школа заводова». У монастирі черниці викладали загальноосвітні предмети, а також навчали домашнього господарства, крою та шиття, гаптувати золотою та срібною нитками. 
Після вересня 1939 року монастир було ліквідовано. У 1946 році у колишніх монастирських будівлях був розміщений медичний заклад – онкодиспансер. Нині  – це онкологічний хоспіс, яким опікується Дубенський медичний коледж.