Новина


Діють зменшені штрафи для роботодавців

2 лютого 2020 року набув чинності Закон № 378-IX, який вносить зміни до ст.265 КЗпП та зменшує трудові штрафи в декілька разів.
Тепер за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ— штраф 10 розмірів мінзарплати (47230грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 30 мінзарплат). До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3груп—попередження. За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення — 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (4723х30).
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці— штраф 2 розміри мінзарплати (9446грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 10 мінзарплат).
Недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам— штраф 4 розміри мінзарплати (18892грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення. До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3груп — попередження. Раніше штрафували на 10 розмірів мінзарплати за кожного працівника.
Недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформленных працівників — штраф 16 розмірів мінзарплати (75568 грн) замість діючих раніше 100 мінзарплат.
Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз.2–7 ч.2 ст. 265 КЗпП — штраф 1 розмір мінзарплати за кожне таке порушення (4723 грн). За повторне впродовж року з дня виявлення порушення — 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн).
У разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.
У разі виконання припису Держпраці і усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати зарплати, недотримання гарантій оплати праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.
За недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЕСВ, штрафних санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.
 
Головний спеціаліст,
інспектор праці                                                                               Лариса ЛАХМАНЮК
05.02.20202