Новина


Дубенська міська лікарня готується до прийому пацієнтів з підозрою на кронавірус

24 березня під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Дубно заступник директора з медичної частини Дубенської міської лікарні Віталій Табачук поінформував, як лікувальний заклад готується до масового прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус. У лікарні є інфекційне відділення, яке має 10 боксованих палат на 25 ліжкомісць. Найближчим часом буде завершено поточний ремонт системи киснезабезпечення даного відділення, на проведення якого з бюджету міста було виділено 60 тисяч гривень. 
Також повністю звільнено від пацієнтів лор-відділення, шкірно-венерологічне відділення та частково вивільнено урологічне відділення, здійснено їхнє перепрофілювання. Таким чином, на випадок необхідності у лікарні передбачено наявність близько 100 ліжкомісць. При більшій потребі буде вивільнено ще терапевтичне та кардіологічне відділення. 
За виділені з бюджету міста кошти придбано засоби індивідуального захисту для медичного персоналу. Наразі закуплено 90 захисних комплектів спецодягу - костюми, комбінезони, респіратори, маски, бахіли, рукавиці (зроблено заявку ще на 300 комплектів, тож і надалі їх закуплятимуть партіями). 
Крім засобів індивідуального захисту, придбано вірусологічні медикаменти, необхідні згідно протоколу для лікування пацієнтів з коронавірусом, рентгенівську плівку та проявник, велику кількість дезинфікуючих розчинів, їх роздано по усіх структурних підрозділах лікарні. Закуплено 10 тисяч медичних рукавиць та замовлено ще додатково 5 тисяч марлевих масок, які є основними засобами захисту для медпрацівників. Також заготовлено 25 змінних постільних комплектів для інфекційного відділення. 
Заступник директора медзакладу повідомив, що на даний час в лікарні є 6 апаратів для проведення штучної вентиляції легень в реанімаційному відділенні і наголосив, що усі вони є діючі і з ними можна працювати. Наразі вирішується питання придбання ще двох апаратів штучної вентиляції легень, на які міською радою виділено з бюджету міста понад мільйон гривень. 
Крім того, в інфекційному відділенні створено окрему палату для проведення інтенсивної терапії, де є концентратор, який відокремлює від повітря кисень і подає його до пацієнта, та встановлено апарат штучної вентиляції легень. У разі масового надходження пацієнтів, які будуть потребувати замісної терапії (штучної вентиляції легень), буде ізольовано діюче відділення анестезіології та інтенсивної терапії безпосередньо для лікування пацієнтів з коронарними інфекціями.