Новина


Інформація про роботу із зверненнями громадян за 2019 рік

Питання організації роботи зі зверненнями громадян було  розглянуто  на засіданні виконавчого комітету 17 січня 2019 року, за підсумками якого прийнято рішення № 4 ”Про стан роботи із зверненнями громадян за  2018 рік”, 18 липня 2019 року- рішення № 273 “Про стан роботи із зверненнями громадян за перше півріччя 2019 року”, на засіданні виконавчого комітету у січні 2020 року заплановано  заслухати питання “Про стан роботи із зверненнями громадян за 2019 рік”.
Здійснено 5 перевірок виконання чинного законодавства щодо роботи із зверненнями  громадян в структурних підрозділах міської ради із застосуванням Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, зокрема: в фінансовому управлінні, відділі культури і туризму, управлінні економіки та власності, управлінні праці та соціального захисту населення, управлінні освіти. В ході проведених  перевірок надано методичну та практичну допомогу працівникам  щодо застосування законодавства з питань роботи зі зверненнями громадян.
Проведено 1 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян , на якому  заслухано звіти 8 керівників управлінь  щодо роботи із зверненнями громадян, зокрема: управління житлово-комунального господарства, управління архітектури, будівництва та земельних питань, управління праці та соціального захисту населення, управління освіти, відділу охорони здоров”я, фінансового управління, управління економіки та власності , відділу культури і туризму.
В підприємствах, управліннях, відділах посилено увагу до об”єктивного і своєчасного розгляду звернень, максимального вирішення порушених у зверненнях проблем, що не суперечить чинному законодавству.
Особлива увага приділяється вирішенню питань, поставлених у листах інвалідів Великої Вітчизняної війни,  жінок, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”.За звітний період  надійшло 1 звернення від матері-героїні щодо вирішення земельного питання, питання вирішено позитивно. 
Також значна увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім”ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту. Так, за звітний період надійшло від ветеранів війни-18 звернень, ветеранів праці-16, інвалідів загального захворювання-211, багатодітних сімей-308. Звернення розглянуті без порушень термінів розгляду.
Упродовж січня- грудня 2019 року надійшло 3026 письмових та усних звернень   (3278-2018) , що  на252 звернення менше, ніж за аналогічний період  минулого року.
Від органів влади вищого  рівня надійшло 23 звернення , що на 13 звернень менше, ніж за аналогічний період минулого року ( 2018-36).
Зокрема:
-Офісу  Президента України — 4 (5-2018);
-Кабінету Міністрів України -2 (немає-2018);
-Верховної Ради України -немає (немає-2018);
-облдержадміністрації- 17 (30-2018).
У 2019 році надійшло звернень від  5631 громадянина ( з урахуванням колективних звернень).
 Повторних звернень за 2019 рік не надходило (2018 -немає) . 
За звітний період збільшилась кількість колективних звернень  -167 (2018-139). Основними причинами надходження колективних звернень громадян стали питання отримання коштів з міського бюджету на проведення ремонту будинків, на ремонт дорожнього покриття вулиць, щодо проектів громадського бюджету.
 Серед порушених громадянами питань найбільшу   питому вагу складають  питання  земельних відносин-471 (698-2018); житлові- 113 (89-2018); комунального та дорожнього господарства-719 (634 -2018); соціального захисту- 765 (746-2018) та інші.
Щодо структури звернень за їх видами надійшло 3026 заяв, скарг , пропозицій та зауважень-не надходило.
По зверненнях, що надійшли до виконкому Дубенської міської ради протягом звітного періоду, вжито необхідних заходів, надано вичерпні відповіді і пояснення:
- задоволено – 1435звернень або 47% від загальної кількості;
-отримали  роз’яснення –  1477 громадян  або 49% від загальної кількості;
- відмовлено, згідно з чинним законодавством 39  громадянам або 1% від загальної кількості;
-надіслано за належністю -9 звернень ;
-не підлягає розгляду(анонімне)-немає;
-в стадії розгляду –66 звернень або 2% від загальної кількості;
З метою створення сприятливих умов для реалізації громадянами конституційного права на особисте звернення до органів місцевого самоврядування розпорядженням міського голови від 1 жовтня 2012 року №125-р затверджено графік проведення особистого прийому громадян. Громадяни можуть попередньо записатись на прийом  до міського голови та його заступників. Прийом здійснюється щоденно однією із посадових осіб ради, включених у графік,  у встановлені дні,  графік прийому  доведений до відома громадян через засоби масової інформації. Керівництвом міської ради в 2019 році проведено 119 прийомів  громадян, в порівнянні з 2018 роком-117, з них: міським головою- 36 прийом (2018-31), заступниками -83 ( 2018-86). На особистому прийомі в міського голови побувала 344  особи (327-2018), що на 17 осіб більше, ніж у 2018 році. У заступників міського голови побувало   110 осіб  (114-2018), що на  4 особи менше, ніж в минулому  році.
Розпорядженням міського голови від 09.01.07. № 1-р запроваджено постійно діючу пряму  “гарячу” телефонну лінію. В засобах масової інформації опублікований графік участі структурних підрозділів міської ради у забезпеченні роботи “гарячої”лінії.   Протягом звітного періоду на дані лінії звернень не надходило.
 Розпорядженням міського голови № 100-р від 13.09.2013 року запроваджено роботу “гарячої лінії” міського голови. Протягом звітного періоду на дану лінію надійло 3 звернення, порушено комунальні питання, заявникам надано роз”яснення.
Щоденно працює Центр надання адміністративних послуг, де спеціалістами управлінь та відділів міської ради проводиться прийом громадян згідно затвердженого графіку та надається практична та методична допомога відвідувачам.
На WEB- сторінці міської ради в розділі “Новини” розміщується  інформація про підсумки роботи із зверненнями громадян за півріччя та річна інформація. 
Узагальнення роботи із зверненнями громадян проводиться щомісячно. Особлива увага приділяється повторним зверненням  та зверненням, що надходять від органів влади вищого рівня. Аналітична довідка щоквартально надається міському голові. Систематично проводяться прес-конференції за участю міського голови та керівників структурних підрозділів.
 У 2019 році приділялась увага роботі зі зверненнями громадян на апаратних нарадах при міському голові, проводились зустрічі заступників міського голови, керівників підрозділів міської ради з мешканцями міста, де на їх запитання спеціалістами надавались відповідні роз’яснення.
Обробка і розгляд звернень, що надійшли з урядової «гарячої лінії» та гарячої лінії ОДА здійснюються своєчасно, без порушень і з урахуванням Закону України”Про звернення громадян”. Таких звернень за звітний період надійшло 192 (2018-209), порушено питання надання соціальних пільг та субсидій, земельні та комунальні питання, охорони здоров”я. Звернення розглянуті без порушень термінів розгляду, заявникам надано відповідні роз”яснення згідно чинного законодавства, в міру можливостей задоволено потреби заявників .
В роботі із зверненнями громадян застосовується Класифікатор звернень громадян.
За зверненнями громадян:
надано матеріальну допомогу малозахищеним верствам населення міста на суму 1132800 грн. (в т.ч.для 24  учасників  АТО- 24 тис.грн., );
16  малозабезпеченим сім”ям виділено безкоштовно дрова;
8 путівок на санаторно-курортне лікування отримали учасники АТО, 29-інваліди загального захворювання;
31 особу з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи оздоровлено;
виділено земельні ділянки для індивідуальної забудови :4 -матерям-героїням, 10-багатодітним сім”ям, 55-учасникам бойових дій, 2-інвалідам війни, 5-ліквідаторам аварії на ЧАЕС;
17  дітей пільгової категорії влаштовано у дитячі дошкільні заклади;
ПП “Дубенська пересувна механізована дільниця” завершено поточний ремонт тротуару по вул. Щоголіва, М.Драгоманова , Стара, Пекарська, Скарбова, М.Лисенка;
завершено капітальний ремонт  вул. Квітнева від буд. №18 до вул. Цегельна з влаштуванням підпірної стінки для уникнення зсуву ґрунту на крутому схилі, водовідведення дощових і талих вод та вкладанням асфальтобетонного покриття по всій ширині проїжджої  частини;
ТОВ “Архітектурне бюро “Янкор” проводяться роботи по капітальному ремонту тротуару з влаштуванням велодоріжки непарної сторони вул. Грушевського від перехрестя з вул. Залізничною до буд. №142;
ПП “В. і О.”  виконує капітальний ремонт вул. Забрама — відновлення тротуару від автостанції до вул. Берестецької;
завершено роботи з капітального ремонту дорожнього покриття  вул. Леся Курбаса підрядною організацією ПрАТ “Рівнеавтошляхбуд”;
КП “Дубноводоканал” прогрейдеровано вулиці: М'ятинська,  Коменського, Залізняка, Гагаріна, Сагайдачного, Вигнанка, Дорошенка, Гоголя, Річкова, Космонавтів, Чехова Меліоративна, Грабовського, Толстого, Я.Купали, Торгова, Гостинна та завершено  роботи з ямкового ремонту  вулиць : Стара, Замкова, Острозького, Д.Галицького, майдан Незалежності, Сурмичі, Цегельна;
виготовлено  проектно-кошторисну документацію на    капітальний ремонт вул. Гірницька з влаштуванням пішохідних переходів  з пониженням бордюрами  та тактильною плиткою і капітальний ремонт перехрестя вул.Львівська з вулицями Забрама, Берестецька з влаштуванням пішохідних переходів  з пониженням бордюрами  та тактильною плиткою;
ФОП Татосян В. А. завершено  роботи з поточного (ямкового) ремонту вул.Львівська, Забрама, Берестецька, Волицька. С.Руданського,  Миру, Тургєнєва, Леонтовича, Підборці, У.Кармалюка,  Запорізька,  Морозенка;
філією “Дубенська ДЕД” виконано роботи з поточного ремонту     шляхом вкладання  фрезерату (асфальтової крихти) наступних вулиць : Добролюбова, Золота, Чорновола, Дружби, Торгова, Огороднікова, Набережна, З.Гадай та пров. О.Вишні;
виготовлено проектно-кошторисну документацію вул.Жуковського, Ціолковського, пров.Шашкевича та замовлено  виготовлення  ПКД  на капітальний ремонт частини тротуару на вул.Мирогощанська;
виготовлено проектно-кошторисну документацію з реконструкції та розширення очисних споруд каналізації, проведено комплексну державну експертизу проекту, виготовлено звіт з оцінки впливу на довкілля та отримано висновки;
на продовження робіт з освітлення вулиць Кривоноса, Річкової та Крип'якевича з бюджету міста профінансовано 241,3 тис.грн.;
з метою покращення зовнішнього освітлення вулиці Грушевського, виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу проекту влаштування мереж освітлення з використанням світлодіодних світильників;
проведено поточний ремонт мереж вуличного освітлення вулиць Гребінки, Садової, Корольова, Липинського, Гуса, Курбаса, Марка Вовчка, пров. Затонського, Менделєєва та поточний ремонт систем освітлення місць загального користування житлових будинків №158, 160, 162, 164, 170, 170а, 170б, 174 на вул. Грушевського;
проведено поточний ремонт прибудинкової території житлового будинку №82 на вул. Морозенка;
виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального ремонту водопровідних мереж житлового мікрорайону цукрового заводу;
в поточному році розпочато реалізацію програми фінансової підтримки капітального ремонту житлового фонду за рахунок пайової участі співвласників будинку 10% та бюджету міста 90%. Згідно цієї програми проводиться фінансування робіт з капітального ремонту покрівлі житлового будинку №177 на вул. Грушевського;
відновлено фінансування програми капітального ремонту житлових будинків ОСББ шляхом проведення капітального ремонту даху житлового будинку ОСББ “Дружба-Дубно” на вул. Мирогощанській, 49;
з метою забезпечення функціонування ліфтового господарства у поточному році проведено капітальний ремонт двох ліфтів в житловому будинку №6 на вул. Семидубській;
у 2019 році проведено роботи з облаштування огорожі кладовища на вул. Млинівській та капітально відремонтовано елементи благоустрою прибудинкових територій житлових будинків на вул. Морозенка, 79а, 79б, Грушевського, 162, 170, Мирогощанська, 5;
в плані реалізації проектів громадського бюджету у поточному році влаштовано дитячий ігровий майданчик на прибудинковій території житлового будинку на вул. Сурмичі, 13 на суму 88,7 тис.грн. та дитячий ігровий майданчик в житловому мікрорайоні “Райлікарня” на вул. Львівській на суму 175,0 тис.грн. Також у цьому році придбано обладнання та влаштовано дитячий ігровий майданчик на прибудинковій території житлового будинку на вул. Кондратюка, 2 на суму 155,0 тис.грн.