Розпочався Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я

Цьогоріч з 13 по 17 травня триває Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я. Мета заходів спрямована на підвищення обізнаності про важливість психічного та фізичного здоров’я в нашому повсякденному житті.
Здоров’я – це вибір кожного. Воно значною мірою залежить від способу життя, який формується з дотримання низки корисних звичок. Проте ці звички дуже непросто зробити щоденною рутиною. Разом із тим, всі ми відповідаємо за своє здоровʼя і простими діями та рішеннями можемо впливати на його збереження. Адже кожен може:
-дотримуватися здорового харчування;
-здійснювати фізичну активність;
-відмовитися від алкоголю та тютюну;
-зберігати здоровий сон;
-робити всі щеплення за графіком, зокрема й в дорослому віці;
-самоізолюватися в разі інфекційної хвороби;
-використовувати бар’єрну контрацепцію;
-ходити на профілактичні огляди до лікаря щороку, навіть – якщо нічого не болить;
-контроль кров’яного тиску, рівня холестерину та цукру в крові;
-пройти курси домедичної допомоги, щоб за потреби допомогти іншим.
Громадське здоров’я – це збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я суспільства, шляхом спільних зусиль лікарської спільноти та населення. Адже кожен громадянин має право на охорону здоров’я згідно з Конституцією. Це право включає, зокрема:
медичну допомогу та догляд;
безпечне довкілля;
захист від наслідків природних та антропогенних катастроф;
санітарно-епідемічне благополуччя;
безпечні й здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку.
Тиждень громадського здоров’я – це не тільки вчасно виявити проблеми зі здоров’ям та почати лікування. Це запобігти великим ризикам в майбутньому!
Лікар-епідеміолог Дубенського районного відділу ДУ «РОЦКПХ МОЗ України» Ірина Чуздюк