Новина


Що робити, якщо ви відчули симптоми вірусного захворювання

Зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Саме сімейний лікар має оцінити ситуацію і визначити, чи є потреба в амбулаторному лікуванні, тобто вдома, в режимі самоізоляції, чи є нагальна потреба у стаціонарному лікуванні в умовах інфекційного відділення.
Якщо ви прибули з-за кордону і не уклали декларацію з сімейним лікарем, то ви повинні звернутися у реєстратуру міського центру ПМСД, там визначать, хто буде вами займатися:
  • дорослим — тел. 22011 або 050 400 9095
  • дітям — тел. 21066 або 050 400 90 65
 Якщо симптоми інфекційного захворювання ви відчули вночі і температура тіла не перевищує 38 градусів, то вам треба дочекатися ранку і зателефонувати у реєстратуру або своєму сімейному лікарю.
Якщо температура 38 градусів і вища, а у вас є супровідні важкі хронічні хвороби - то негайно телефонувати на швидку допомогу.
Швидка вирішує на місці чи дійсно присутні всі симптоми важкого стану (температура, кашель, лихоманка, утруднене дихання) і куди транспортувати хворого.
Якщо симптоми не підтверджуються (з різних причин), то вас можуть залишити вдома. Вранці ви повинні звернутися до свого сімейного лікаря чи реєстратуру за схемою вказаною вище.