Новина


Управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради інформує:

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 633 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд», якою визначено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року, незалежно від дати подання заяви.
Для призначення соціальної допомоги на догляд за одинокими особами, яким виповнилося 80 та більше років, подаються до управління такі документи:
- заява за формою, встановленою Мінсоцполітики,
- декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, яка складена за формою, встановленою Мінсоцполітики,
- висновок лікарської-консультативної комісії про потребу в постійному сторонньому догляді. Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майновий стан особи, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги,
- довідка про вид, розмір пенсії і період, на який вона призначена, відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”,
- повідомлення про рахунок у банку.
Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення такого догляду, яким виплачується компенсація.
Одночасно інформуємо, що відповідно до статті 1 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, одинока особа — це особа, яка не має працездатних родичів, зобов'язаних за законом її утримувати.
Відповідно до статті 202-203 Сімейного Кодексу, повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. 
За більш детальною інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дубенської міської ради за номером телефону “гарячої лінії” 3-23-81.