Новина


Звернення міського голови Василя Антонюка з нагоди Дня пам’яті героїв-воїнів - «кіборгів»

16 січня в Україні відзначається День пам'яті кіборгів - українських воїнів, які захищали Донецький аеропорт. Героїв, котрі стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. За стійкість, безстрашність і непереможність захисників ДАПу назвали «кіборгами».
Героїчна оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчилися після повного руйнування обох терміналів і диспетчерської вежі аеропорту.
Саме в ці зимові дні 2015 року в Донецькому аеропорту йшли важкі кровопролитні бої. Українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам.
Не витримував бетон, плавився метал, але українські захисники, серед яких були і дубенчани, тримали оборону. Ними захоплювався увесь світ, за них молилася вся Україна. Захищаючи Донецьке летовище, полягли понад 200 воїнів.
У боротьбі за Донецький аеропорт свого сина втратила й Дубенська земля - Петро Полицяк разом з 56-ма побратимами до останнього захищав новий термінал ДАПу і загинув у віці 22 років внаслідок підриву, вчиненого бойовиками 20-го січня 2015-го року.
Схилімо голови перед подвигом українських воїнів, перед подвигом нашого земляка Петра Полицяка, котрому присвоєно звання Героя України посмертно.
Вічна слава та пам'ять загиблим Героям!
«Кіборги» стали символом України, яку неможливо перемогти. Дякую усім, хто повернувся і хто навіки лишиться в терміналі. Тим, хто сьогодні продовжує боронити мир та спокій українців.
Слава Україні! Героям слава!
З повагою
Міський голова                        Василь АНТОНЮК