Культура, молодь, спорт

Культура

В місті функціонують два міські будинки культури, міський клуб, школа мистецтв та шість бібліотек.
Клубні заклади Дубенської об’єднаної територіальної громади задовольняють культурно- дозвіллєві потреби мешканців нашого міста та сусідніх об’єднаних територіальних громад. Найважливішим завданням працівників культури є збереження і розвиток культурних надбань. Особливий акцент у роботі культури міста приділяється роботі з дітьми та молоддю, створенню умов для їх духовного-патріотичного і творчого зростання та духовному збагаченню.
Окрасою закладів культури є творчі колективи знані не тільки в області та Україні а й за кордоном. Працівники базової мережі закладів культури, творчі колективи є постійними учасниками свят, концертів і фестивалів, семінарів та виставок. В будинках культури діють три зразкові хореографічні колективи, два Народні аматорські театри, Народні кіно, фото студії та п”ять Народних творчих колективів.
Зразковий танцювальний колектив “Надія” керівник Людмила Харіна — лауреат та володар Гран-Прі Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів: “Маленькі таланти світу” м.Закопане Польща; “Золотий вінок терпсіхори” м.Рівне; “Мистецька мозаїка” м.Яремче; “Злата фест” м.Київ; “Київська веселка”, “Чарівні мелодії-” м.Запоріжжя; “FREE DANS” м.Кременчук; “Marie Fantasy” Болгарія; “Tatra Fest” Словаччина; “Jisrkra 2020-PRAHA” Чехія; “Золоте Руно” Грузія; “Happy NewYear” М.Львів.
     Зразковий танцювальний колектив “Калинонька” керівник Надія Нездюр — учасник телетурніру “Сонячні кларнети”; лауреат І та II туру Всеукраїнського огляду народної творчості; нагороджений дипломами за участь у фестивалях - “Червона калина” м.Тернопіль, “Слов”янський вінець” м.Кранево Болгарія, “Твій шанс” м.Луцьк, “Гірська квітка” смт.Микуличин, “Зірковий зорепад” м.Львів, “Свято націй” м.Гамбург Німеччина, “Танцює Полісся” с.Зоря, “Журавлина” с.Бродниця Зарічненського району, “Надслучанські вихиляси” м. Сарни.
     Зразковий ансамбль танцю “Пролісок” керівник Світлана Гримак — переможець обласного фестивалю-конкурсу сучасного естрадного мистецтва “Пісні над Іквою” смт.Млинів; учасник фестивалів “Перлина Черемошу” с.Вижниця, “Військова реконструкція битви з Наполеоном” м.Вроцлав Польща, “Кавказ 2018” м.Поти Грузія, “Дружба нації” м.Ніссе Польща, “Перлина Закарпаття” м.Мукачево, “Зірковий тріумф” м.Вінниця, ’’FEST Der Nationen 2019” м.Гамбург Німеччина, “Свято мистецтва і море” м.Золоті піски Болгарія.
Народний вокальний ансамбль «Дубен» керівник Андрій Дуда — лауреат І ступеня IX відкритого фестивалю стрілецької пісні “Красне поле” м.Хуст.
        Народний вокально-інструментальний ансамбль керівник Віталій Гуменюк.
     Народний аматорський чоловічий вокальний гурт “Забава” керівник Віктор Гагуха — лауреат Міжнародного фестивалю естрадної пісні “Жива вода” м.Дергачів; лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Встань козацька славо, засвіти знамена” м.Радивилів; учасниу фестивалів - “Краснопільські вітряки” с.Краснопілля Гощанського району, “Обжинки” смт.Млинів; обласного фестивалю ім.О.Богачука м.Остріг.
  Народний аматорський ансамбль козацької пісні керівник Валерій Рендак - лауреат Всеукраїнського фестивалю “Встань козацька славо, засвіти знамена” м.Радивилів; брав участь у телетурнірі “Сонячні кларнети” та у зйомках телепередачі “Фольк-мюзик”; учасник фестивалів “Покрова на Хортиці”, “Медові гостини” смт.Млинів, “Козацькому роду нема переводу” м.Донецьк, “Журавлина” с.Бродниця Зарічненського району.
      Народний хор шанувальників української патріотичної пісні керівник Алла Терещук. 
     Народний аматорський театр керівник Зоя Новосад — колектив нагороджений грамотою Президії Верховної Ради України, дипломами та медалями.
       Народний аматорський театр керівник Тетяна Підцерковна.
   Народна кіностудія “Дубно” керівник Микола Величковський — лауреат Республіканських та Міжнародних оглядів-конкурсів, переможець Всеукраїнського фестивалю аматорського кіно “Кінокімерія” м.Херсон;
  Народна фотостудія “Іква” керівник Микола Величковський — лауреат обласних виставок художньої фотографії; роботи студії представлені на республіканській фотовиставці художньої фотографії в м.Київ.
  Дубенська школа мистецтв - це культурний центр для дітей Дубенщини, який надає початкову мистецьку освіту, забезпечує розвиток творчих здібностей і дає змогу кожній дитині розкрити в собі артиста, хореографа чи художника. В школі функціонує шість відділів, а саме: фортепіанний, народний, духовий, теоретичний, хореографічний та образотворчий. Приємно що школа мистецтв являється осередком культури не тільки для дітей міста Дубно, а навчаються більше сорока учнів з Об’єднаних територіальних громад району. Це діти з Тараканівської, Повчанської, Привільненської ОТГ. Діти є активними учасниками творчих колективів: хореографічного колективу “Барвінок”- керівник Ірина Шевчук, фольклорного колективу “Зіронька” -керівник Ірина Гамера, ансамблю бандуристів- керівник Людмила Копач, ансамблю скрипалів -керівник Роман Кшивак, шкільного хору- керівник Вікторія Савчук, ансамблю сопілкарів- керівник Олексій Кожушко. Всі колективи є неодноразовими переможцями обласних оглядів-конкурсів. Хореографічний колектив “Барвінок” є учасник та дипломант Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Учні образотворчого відділу є учасниками та переможцями мистецьких заходів та конкурсів “Перлина-Безі:” та “Майбутнє нашої планети”.
     У місті завжди гостинно відчинені двері бібліотек де співробітники надають інформаційні, освітні та культурно-дозвіллєві послуги учням, студентам, користувачам будь-якого віку і вподобань. На читачів чекають тисячі цікавих книг масові культурно-освітні заходи. Міські бібліотеки запрошують всіх бажаючих ознайомитись з новинками сучасної літератури.
   Функціонування закладів культури є необхідною умовою для подальшого розвитку суспільства, тому колектив активно займається популяризацією закладів та запрошує кожного жителя м.Дубно та сусідніх об’єднаних територіальних громад реалізувати свої творчі здібності та таланти.

Молодь та спорт

 
В місті успішно реалізовуються Програма підтримка молоді, Програма розвитку фізичної культури та спорту у місті Дубно, Програма розвитку футболу. 
З 2016 року при відділі функціонує Молодіжна рада, до складу якої входить студенська та учнівська молодь. Реалізовано освітній локальний проект «Школа успіху» для підлітків 13-17 років.
З метою організації змістовного дозвілля учнівської та студентської молоді успішно проведено два сезони “Ліги гумору м.Дубна”, в яких взяли участь команди навчальних закладів міста, району, а також з міст Рівного, Дрогобича, Калуша, Бродів, Калуша, Луцька, Львова та Березнівського району. 
Щороку проводяться святкові дійства з нагоди Дня молоді. Визначною подією в День молоді 2019 року було започаткування першого фестивалю електронної музики “DJ FESTIVAL IN DUBNO” за участю діджеїв, які зібрали серед дубенчан та гостей міста багато шанувальників. 
За підтримки Дубенської міської ради та програми "Активні громадяни" від Британської ради в Україні та ГО "Молодіжна Платформа" реалізовано проект "Кіно просто неба". 
Міською радою організовано підтримку молоді, яка відбуває на службу до Збройних сил України. Проводяться весняні та осінні Дні призовника, під час яких юнакам вручалися набори першої необхідності. 
З метою створення необхідних умов для заохочення та стимулювання спортсменів м.Дубна до успішних виступів провідним спортсменам міста виплачується стипендія Дубенської міської ради.
В місті проводяться спортивно-масові заходи: Всеукраїнський турнір з волейболу серед чоловічих ветеранів; чемпіонат Асоціації гирьового спорту України; відкриті особисті чемпіонати міста з настільного тенісу серед чоловіків, жінок, юнаків та дівчат; відкритий чемпіонат міста Дубна з більярдного спорту; міські змагання з загальної фізичної підготовки серед веслувальників; першості з футболу серед студентської молоді; міські фестивалі серед спортивних сімей “Тато, мама, я – спортивна сім’я”; міські турніри з велоспорту ; легкоатлетичні благодійні забіги; відзначення Дня фізичної культури та спорту України, проведення спортивних змагань та нагородження кращих спортсменів, тренерів та викладачів фізичного виховання; першості та чемпіонати міста з шахів, нардів; спортивні змагання “Козацькі забави” з нагоди Дня молоді.
Дубенською міською радою спільно з міською федерацією футболу проведено відкриті зимові першості з футболу, відкриті кубки міста з футболу, кубки на призи міського голови з футболу та з нагоди Дня міста Дубна, відкриті чемпіонати міста з міні-футболу.
В 2021 році відбулася масштабна бігова подія - трейловий зимовий забіг, який об'єднав близько сотні людей з усієї України різної вікової категорії (Київ, Львів, Рівне, Луцьк, Житомир, Тернопіль, Сарни, Кременець, Вараш, Золочів, Броди, Смига).