Корисна інформація

Порядок видалення зелених насаджень у місті Дубно

Зелені насадження є елементом об’єктів благоустрою населеного пункту, а тому порядок їхнього утримання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів».
Законодавством передбачені випадки видалення зелених насаджень. 

Збереження підсніжників

З весняним потеплінням на вулицях міста з’являється ще один вид стихійної торгівлі – продаж весняних первоцвітів. Дубенська міська рада закликає дубечан не лише не рвати перших весняних квітів, які занесені до Червоної книги України, а й не купувати їх у продавців. Окрім підсніжників законом заборонено також нищити шафран та проліски.
«Пам’ятаймо, практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Щовесни заради наживи знищують 20 мільйонів первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів; крокусів та сон-трави по 3,5 млн. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи!» – йдеться у повідомленні.
Також екологи наголошують: з лютого по червень в місті буде посилено контроль у галузі збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Територіальними органами Держекоінспекції спільно з Управлінням ЖКГ міської ради та Дубенським відділком поліції будуть проводитись рейди на ринках міста з метою попередження та притягнення до адміністративної відповідальності порушників природоохоронного законодавства.
Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу в сумі від 510 до 1700 грн та конфіскацію рослин (ст.88-1 КУпАП); ті ж дії, вчинені щодо червонокнижних рослин від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією рослин.

Спалювання листя: 10 причин, чому це небезпечно

Для багатьох осінь асоціюється з красивим різнобарвним листям, яке кожен вважає за обов’язок викласти у себе в соцмережах. Однак, після того, як листя опало з дерев, чимало українців беруть до рук граблі і згрібають його у кучі, які потім підпалюють.
Детальніше....

Стихійні сміттєзвалища: шкода здоров'ю і довкіллю та рекомендації

Ще 40 років тому в Україні практично не було пластикової упаковки. Продукти харчування продавалися в паперовій обгортці, залізних бляшанках або скляних пляшках. Все це розкладалось у довкіллі або здавалось у пункти прийому вторсировини. Більшість спожитого в сільській місцевості було продуктами власного виробництва, тобто вирощеним на власних ділянках, а отже – взагалі не мало упаковки. В останні десятиліття ситуація радикально змінилась. Майже всі продукти купуються і більшість із них мають кілька шарів пакування, виготовлених із синтетичних полімерних матеріалів.
Детальніше...

Правила розміщення вигрібної ями (вигребу)

Вигрібна яма (вигріб) - інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.
Роботи з влаштування вигрібної ями починаються з вибору місця її розміщення. Тільки після цього можна планувати наступні роботи. Обране місце повинне бути оптимальним: чи не дуже близько і не дуже далеко від дому, бажано поза обжитоїй зони.
Детальніше...