Новина


Березень - місяць подолання туберкульозу

Туберкульоз - інфекційне захворювання з аерогенним шляхом передачі. Бактерії передаються від людини до людини через повітря при кашлі, чханні, розмові чи співі. 
Ризик проникнення мікобактерій туберкульозу у легені здорової людини залежить від концентрації інфекційних частинок у повітрі та тривалості вдихання зараженого повітря. 
Повідомляємо основні симптоми туберкульозу:
- кашель понад 2 тижні;
- підвищена температура тіла понад 7 днів;
- ускладнене дихання;
- біль у грудях;
- поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
- постійна слабкість;
-підвищена пітливість, особливо вночі;
- кровохаркання.
В умовах напруженої епідеміологічної ситуації, яка наразі є в Україні, незалежно від соціального статусу та рівня достатку, на туберкульоз може захворіти кожен. Проте вищий ризик виникнення захворювання у людей, які перебувають у постійному контакті з хворим на ТБ; людей, які живуть з ВІЛ; людей, які вживають наркотики, алкоголь та тютюн; людей з ослабленим імунітетом; дітей, оскільки їхня імунна система не сформована. 
Діагностика туберкульозу безкоштовна - зверніться до сімейного лікаря у разі підозри на туберкульоз. Спочатку сімейний лікар проводить скринінг та опитування і за результатами, у разі необхідності, скеровує на обстеження мокротиння чи іншого біологічного матеріалу. Потім, за необхідності, скеровує на дообстеження до фтизіатра. Діагноз встановлює фтизіатр.
Отже, надаємо основні рекомендації:
-При появі симптомів, таких як тривалий кашель, підвищена температура, нічна пітливість або втрата ваги, необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря.
-Дотримуйтесь здорового способу життя, включаючи збалансоване харчування, фізичну активність та відмову від шкідливих звичок.
-Проходьте регулярні медичні огляди та дотримуйтесь рекомендацій медичних працівників.
Запам’ятайте! Вчасне обстеження та вчасно розпочате лікування може врятувати життя, адже туберкульоз виліковний.
Лікар-епідеміолог Дубенського районного відділу  ДУ «РОЦКПХ МОЗ»  Ірина Чуздюк