У Дубні відкрито термомодернізований згідно зі стандартами ЄС дитячий садочок
21.12.2020 17:02 давність новини: 5 р.
Категорія: Загальні новини
Понад 100 дітей Дубна зустрінуть осінньо-зимовий сезон у комфортніших температурних умовах та належним чином вентильованих приміщеннях, а міська влада отримає нижчі платіжки за використану теплову енергію. Це - перші результати енергоефективного проєкту «Теплі школи та садочки – запорука здоров’я дітей: комплексний проект з підвищення енергоощадливості освітніх закладів міста Дубно», який місто реалізувало завдяки підтримці Європейського Союзу.
18 грудня відбулось відкриття термомодернізованого дитячого садочка №4. Участь у заході взяли: Дубенський міський голова Василь Антонюк, ключовий експерт, лідер команди підтримки Ян Ваандерс, ключовий експерт команди підтримки Максим Верещак, комунікаційний експерт команди підтримки Марія Чубата, заступник голови Рівненської обласної адміністрації Сергій Гемберг, перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
Це перший із чотирьох закладів, які місто модернізує в рамках проєкту. Окрім того, це єдиний дитячий садок в Рівненській області, який комплексно термомодернізований згідно з стандартами ЄС.
Довідка:
Дитячий садочок № 4 звели у 1962 році. У кінці 70-х до існуючої будівлі добудували спальні кімнати. Після 40 років експлуатації приміщення потребувало вже комплексного підходу до модернізації, але через обмеженість міського бюджету зробити все вдалось тільки завдяки участі Дубна в ініціативі Угода мерів. Місто отримало нагоду подати заявку на грант та отримати співфінансування модернізації не одного, а чотирьох будівель – двох загальноосвітніх шкіл та двох дитячих садочків. Згідно з умовами, грант покриває до 80% вартості.
Термомодернізація дитячого садочка – це не тільки підвищення рівня комфорту для діток та вихователів, але і економія теплової та електричної енергії. За попередніми підрахунками, річне споживання енергії дитсадком зменшиться на 51 %. У грошовому еквіваленті – це економія 256 500 гривень у рік.